Багатошарові вуглецеві нанотрубки - безпечний засіб для відновлення працездатності пошкоджених нейронів


Міжнародна група, до складу якої входили дослідники з Італії та Іспанії, розробила новий спосіб безпечного відновлення працездатності пошкоджених нейронів нервових тканин. Ключовим моментом нового способу є багатошарові вуглецеві нанотрубки (multiwall carbon nanotubes, MWCNT), які виступають в якості елементів структурної підтримки, на яких формуються тканини відновлюються нейронів і зв'язків між ними, синапсів.

Працездатність цієї технології була перевірена "в пробірці" за допомогою зразків нейронів, витягнутих з гіпокампус новонароджених піддослідних гризунів. А метою даних досліджень було визначення впливу наявності нанотрубок на роботу з'єднань між нейронами, на зміни в структурі і будову мембран клітин нервових тканин.

Результати досліджень показали, що наявність нанотрубок не впливає на структуру і склад клітинних мембран. Нанотрубки також не впливають на процеси передачі синаптичних сигналів. А впровадження багатошарових нанотрубок в пошкоджені нервові тканини живих піддослідних тварин не викликало в цих тварин ніякої реакції відторгнення, більш того, процес відновлення нервових тканин йшов швидше, ніж чим у тварин, яким нанотрубки впроваджені були.
Після досліджень вчені зробили висновки про те, що "вуглецеві нанотрубки виступають чудово з точки зору адаптованості, механічної сумісності з живими тканинами і довговічності. Тепер нам відомо, що вони ефективно взаємодіють з живими тканинами і надають прискорює відновлення вплив ці тканини".

У своїх подальших дослідженнях вчені збираються провести ще ряд експериментів з впровадженням багатошарових вуглецевих нанотрубок в живі нервові тканини. Це, з їх точки зору, дозволить розробити практичні технології прискореної регенерації нервових тканин, які після цього повинні будуть пройти ряд випробувань на тваринах, перш ніж їх можна буде використовувати по відношенню до людини для відновлень функцій пошкодженої нервової системи.









Комментариев нет:

Отправить комментарий